A1R

O ateliéru A1R

poctivá a ruční práce, design a nejlepší materiály

ateliér A1r

jak to všechno začalo

Vycházíme z myšlenky, že každý kus námi nabízeného nábytku byl ve své době běžným, více či méně honosným prvkem interiéru tehdejších měšťanských bytů či vil. Avšak poctivost uměleckého návrhu, řemeslného zpracování a použití materiálů lze s dnešní dobou jen těžko srovnávat. Stáří, kvalita a nadčasový design dělá z jednotlivých kusů originály, které si zaslouží oživení a možnost dále plnit svou funkci. To jest bezkonkurenčně vytvářet atmosféru vstupních hal, obývacích pokojů, jídelen či kanceláří.

 

náš příběh

 

Je podobný jako u mnohých z vás. Chtěli jsme si vkusně a s obdivem k dobám minulým zařídit interiér. Začali jsme tedy hledat nábytek,který je nadčasový, pohodlnýesteticky ojedinělý.

Postupně jsme se dostali až k nábytku z období přelomu 19. a 20. stoletíobdobí první republiky. Nábytek tohoto stáří je však vzhledem k únavě materiálů k běžnému užívání prakticky nepoužitelný. Začali jsme se tedy pídit po technologiích a pracovních postupech, látkách a hlavně po nábytku samotném.

Vyhledávání v archivech,vybírání správných materiálů či komunikace s restaurátory nás doslova pohltila. Výsledkem je výběr nejkvalitnějších látek, poctiváruční práce profesionálů a hlavně radost z krásného nábytku.

Když už jednou propadnete kouzlu prvorepublikového nábytku, je těžké všechen ten nádherný nábytek nekoupit. To jsme se ovšem museli naučit a vybíráme tak pro vás jen ty nejzajímavější kousky.

  • logo_01.jpg
  • logo_02.jpg
  • logo_03.jpg
  • logo_04.jpg
  • logo_05.jpg
  • logo_06.jpg
  • logo_07.jpg
  • logo_08.jpg

renovujeme ručně a zachováváme historii produktu s využitím nejlepších materiálů

Každý kousek nábytku má svou vlastní historii, někdy byla hodně složitá a dramatická, jindy poklidná. Nikdy však obyčejná. Již v době zrození se jednalo o nábytek osobitý a kvalitní. Jeho majitelé to věděli. U nás se jeho příběh posune dál, někdy stačí trochu popostrčit, jindy mu musíme doslova vdechnout nový život. Jak tento příběh bude pokračovat, záleží pouze na vás.

nový e-shop Anglické koberce